Mida väiksem laps, seda rohkem on vaja mängulisust.

Seetõttu panen siia üles lingid mõnedele matemaatilistele mängudele, mida saab tunnis või arvutiklassis kasutada.

 

TEEMA:  KORRUTAMINE ja KORRATABEL

Pingviinid hüppamas (Penguin Jump) – tegemist on korrutamist treeniva lõbusa mänguga. Võistelda saab omavahel (sõbraga online) või ka juhusliku lehel viibiva isikuga. Tekitab õpilastes võistlushasarti ja tahtmist võita, aga seda saab ainult läbi kiirema peastarvutamise.

Korrutamise Grand Prix (Multiplication Grand Prix) – Pinguin Jump-iga analoogne mäng. Rallikad staavad stardikäsu ja sinu auto sõidab rajal seda kiiremini, mida kiiremini ja õigemini sina ise arvutad. Sobib motivatsiooni tekitamiseks kindlasti poistele rohkem.

Kosmose Ralli (Space Race) – jällegi analoogne mäng korrutamise peale. Arendab ka reageerimiskiirust. Võimalik valida taset, mängida online-s sõbraga (kuni 4 mängijat).

 

KIRJALIK LIITMINE JA LAHUTAMINE

Erinevad mängud, mis käsitlevad väga laia teemade ringi: arvurida, arvu järgud, hulgad, aeg, raha, mõõtmine, geomeetria, murrud, rooma numbrid jms. Kokku kogunud Tuuli Koitjärv.

  • KAE KOOL ehk eestikeelne variant Khani Akadeemist – keskkond, kus saab iseseisvalt õppida ja harjutada erinevate teemade ülesandeid 1. – 9. kl. matemaatikast, füüsikast ja keemiast, olemas õppevideod ja interaktiivsed harjutused.

 

TEKSTÜLESANDED

Rohkem kui 140 ülesandest koosnev kogu on mõeldud II kooliastme aritmeetika tekstülesannete lahendusoskuste arendamiseks. Kuna ülesannete juures on enesekontrollivõimalus, siis sobivad need ka õpilastele iseseisvaks tööks. Ülesanded on jagatud teemarühmadesse (nt. küsimuste koostamine, vastuse sõnastamine jne) ja paigutatud lihtsamast keerulisemani. Aitab õpilasel harjutada funktsionaalse lugemise ja teksti mõistmise oskust, arendab tähelepanelikkust. Autorid: Taimi Jürgenstein ja Kersti Varik.

Advertisements

Üks vastus to “4. klass”


  1. […] Leidsin internetist suurepärase koha matemaatika harjutamiseks/ kinnistamiseks. Lehekülg asub SIIN. […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s