Exceli dokumenti PDF-iks teha pole mingi kunst. Selleks tuleb avatud Exceli dokumendis võtta ülevalt menüüst File ->Print ja printeriks valida mõni PDF-kirjutaja (CutePDF vms, see peab olema eelnevalt arvutisse installitud, vt. täpsemalt siit).  Veel küsitakse kasutaja käest asukohta, kuhu PDF fail salvestada ja seejärel lihtsalt printimine teebki Exceli dokumendi PDF-iks. Seega: kõike, mida on võimalik printida, on võimalik ka PDF-iks teha.

Uues, Office 2010, on sisse ehitatud PDFiks tegemise võimalus. Selleks tuleb võtta ülevalt menüüst Fail -> Salvestamine ja saatmine -> Loo PDF/XPS – dokument. Ja Excel teeb selle töö ise ära.

Nüüd aga vastupidi. Kui meil on olemas PDF-fail, mida soovime Exceli dokumendiks teha. See on tunduvalt keerulisem tegemine. Ja häid tasuta vahendeid selleks on üsna napilt. Võite google.com-ist otsida “PDF to Excel converter”, aga enamus vastetest on allalaaditavad ja tasulised programmid. 

Üks üsna asjalik online-võimalus on lehel http://www.freefileconvert.com/. Sellelt lehelt tuleb ülevalt valida lipik “Convert File”. Avaneb vaade, kuhu saab üles laadida PDF-dokumendi (step 1) ja sisestada oma meiliaadressi (step 3). Sellele aadressile saadetakse pärast Exceli fail. Faili postkasti jõudmine võib võtta mõningase aja, kuni paar tundi. Samuti võib juhtuda, et postkasti jõudnud meil läheb automaatselt rämpsposti kausta, seega olge tähelepanelikud.

 Selle üleslaadimise juures peab kindlasti ettevaatlik olema, sest kõik, mille te olete kuhugi üles laadinud, see on seal kuskil olemas, ja tegelikult teil puudub kontroll selle üle, kes sellele dokumendile ligi saab. Seega ei tohi kindlasti üles laadida dokumente, mis sisaldavad isikuandmeid või mingit muud rohkem või vähem delikaatset infot.

Advertisements