Loomulikum on kõige mugavam variant see, kui installida endale arvutisse mõni PDF konverteerija programm. Näiteks CutePDF (www.cutepdf.com). Tegemist on vabavaralise programmiga (freeware). Kui see on arvutisse installitud, siis saab Wordi dokumendi teha PDF-iks järgmiselt: kui dokument on avatud Wordis, siis ülevalt menüüst File -> Print  ja  printimise aknas tuleb valida printeriks CutePDF. Nüüd uues avanenud aknas tuleb valida sobiv koht, kuhu arvuti teie PDF dokumendi salvestab. OK ja ongi valmis. Lisan ka piltidega õpetuse, kuidas Wordist PDF-i luua.

Põhimõtteliselt kõiki dokumente, mida on võimalik välja printida, on võimalik ka PDF-iks teha eelkirjeldatud viisil. Ei pea olema tegu ainult Wordi või Exceli dokumendiga. Lihtsalt printimise käsu alt tuleb valida printeriks CutePDF Writer.

Kui on tegemist mitte isikliku arvutiga, kuhu niisama lihtsalt ise programme installida ei ole võimalik, siis võib alati kasutada veebipõhiseid konverteerijaid. Enamus neist tahab meiliaadressi ja peale dokumendi üleslaadimist saadab PDF-iks konverteeritud dokumendi teile meilile. See on aga tülikas, kui asjaga on kiire. On olemas ka mõned veebipõhised konverteerijad, mis teevad PDF dokumendi kohe valmis ja lasevad tulemust kohe näha ja salvestada. Üks sellistest on näiteks http://www.doc2pdf.net/. Lihtsalt laadige oma dokument üles ja vajutage “Convert document”  ja  mõne hetke pärast on pdf valmis ja saate selle avada või salvestada.

Siiski soovitan kasutada allalaetavat PDF konverteerijat, sest kogu info, mille te laete üles internetti, võib mingil moel või mingil hetkel saada kättesaadavaks kolmandatele isikutele.

Advertisements