Dokumendi saamiseks PDF-formaadist muudetavakd Word-i dokumendiks on mitmeid võimalusi. Toon välja mõned, mida ise kasutan. Midagi allalaadima ja installima ei pea. Veebipõhiselt on saadaval näiteks järgmised konverteerimise kohad:  http://www.pdfonline.com/pdf2word/index.asp või http://convertpdftoword.net/.  Nendel lehtedel saab oma faili lihtsal viisil üles laadida ja mõne minuti pärast on pdf-ist saanud Word-i dokument. Sobib väga hästi peamiselt tekstilist sisu omavate dokumentide konverteerimiseks.

http://www.primopdf.com/online.aspx – siin saab samuti oma faili üles laadida, aga peale üleslaadimist tuleb sisestada meiliaadress, kuhu peale siis seesama dokument peale  .doc-formaati teisendamist saadetakse. Meili kohalejõudmine võib võtta veidi rohkem aega, aga kui ajaga kiire pole, siis tulemus on parem kui eelkirjeldatud programmil. Seda just jooniste, tabelite ja muu mittetekstilise osa poolest.

Samas peab jällegi silmas pidama, et kõik online`s töötavad programmid, mis eeldavad oma dokumendi internetti üleslaadimist, ei ole infolekke poolest turvalised. Kogu info, mille te internetti üles laete, võib ühel hetkel olla kättesaadav kolmandatele isikutele. Seetõttu on turvalisem paigaldada mõni programm, mis suudab PDF-i Wordiks teha, endale arvutisse. Selleks sobib näiteks SomePDF to Word või Free PDF to Word Converter. Samas aga ei ole tulemused PDF-ist Wordi dokumendiks tegemisel kunagi nii head, kui Wordist PDF-iks konverteerimisel ja sellega peab arvestama. Minule isiklikult tundub kõige parema tulemuse andvat online -konverteerija http://www.pdfonline.com/pdf2word/index.asp.

Kui teil aga pole vaja mitte kogu dokumenti, vaid ainult mõnda osa sellest: mõnda lõiku või joonist vms, siis kõige parem variant on üldse vajalik tekst või pilt PDF dokumendist kopeerida Wordi dokumenti. Täpsem juhis selle kohta vt. postitust Kuidas kopeerida PDF dokumendist teksti ja pilte Wordi.

Advertisements